Dominikánská republika | dovolená

Detail státu

Dominikánská republika Dominikánská republika - transparent

Dovolená Dominikánská republika 2019, zájezdy, last minute Dominikánská republika.

Dominikánská republika je stát v Karibském moři, je skutečně jedinečnou kombinací přírodních krás, na které může být právem hrdá. 

 

Dominikánká republika

Dominikánská republika dovolená 

 

Dominikánská republika

Co by vás ještě mohlo zajímat? 

Doba letu z Prahy do Dominikánské republiky je orientační - počítejte  cca 11 hodin (bez čekací doby na přestup). 

Zájezdy do Dominikánské republiky se organizují celoročně. 

Destinace ideální pro příznivce all inclusive, pro odpočinek a relaxaci na palmových plážích

Lety z Prahy jsou obvykle s Air France s přestupem v Paříži. 

Nejoblíbenější oblastí je východní pobřeží Punta Cana s bělostnou pláží Bavaro, která patří k nejkrásnějším plážím nejen v karibiku. 

 

[Zobrazit mapu]

Destinace:

dovolená 2018/2019 - hledej
Select country and destination
Rozšířené hledání
Výsledky hledání

další nabídky >

Dominikánská republika - geografické údaje

Poloha: severní Karibské moře
Oficiální název: Dominikánská republika
Hlavní město: Santo Domingo (Santo Domingo de Guzmán) - 2 138 262 obyvatel
Jazyk: španělština (úřední jazyk), angličtina
Náboženství: katolíci (90%) menšiny protestantů, židů, baháismus, voodoo
 
Dominikánská republika - měna, kurzy

Měna: 1 Peso (DOP) = 100 centavů
Aktuální kurz: 100 DOP = 57,60 Kč

Dominikánská republika - klimatické podmínky

Klima je tropické přímořské s vyrovnanými průměrnými denními teplotami po celý rok; nejteplejší měsíce jsou srpen a září. Během dne teplota kolísá zpravidla mezi 20 °C a 30 °C, v noci je okolo 18 °C. Teplota vody v zimě 26 °C – 27 °C, v létě 28 °C – 31 °C. Od května do prosince mohou být denní teploty až 35 °C, od prosince do května bývá okolo 25 °C. V horách teploty klesají se stoupající nadmořskou výškou. Průměrné roční srážky jsou 1500 mm, v rozsahu od 400 do 4 000 mm, v závislosti na vzdálenosti od pobřeží a nadmořské výšce. Krátké, ale vydatné srážky přinášejí pasáty vanoucí od Atlantiku: na severním pobřeží se vyskytují od října do května, na jižním od května do října. V době dešťů je zpravidla dopoledne slunečno a odpoledne a večer pak přicházejí silné srážky. Oblasti na jihu a zejména jihozápadě jsou sušší. Od června do listopadu se mohou vyskytnout hurikány.
 
Dominikánská republika - ćasový posun
Časový rozdíl vůči České republice je mínus 5 hodin, v době letního času v ČR minus 6 hodin.
 
Dominikánská republika - jazyky, dohovoření
Úředním jazykem je španělština, jejíž výslovnost je odlišná od kastilské a pravopis občas rovněž překvapí. Na hotelech se obvykle dorozumíte anglicky, případně též francouzsky, německy či italsky, ale mimo hotel se vám bude alespoň několik základních španělských slovíček rozhodně hodit, protože mimo hotely se jinak nedomluvíte. 
 

Pláže a koupání

Pobřeží je rozmanité, od lagun s mangrove po písečné či kamenité pláže. Obecně platí, že pro neplavce je vhodnější karibské pobřeží.
Turistická letoviska jsou situována u nejlepších písčitých pláží, které se pozvolna svažují do moře a patří k nejkrásnějším v Karibiku. Jsou to například pláže na východě ostrova v Punta Cana: Playa de Arena Gorda, Playa Bavaro (se stovkami kokosových palem), Playa Ubero Alto, Playa Macao, Playa de El Cortecito, Playa Cabeza de Toro, Cabo Engano, Punta Cana a Juanillo. Stejně bělostné a překrásné jsou i pláže na ostrůvcích Saona a Catalin. Na severním pobřeží vynikají pláže Cabarete, jež je centrem windsurfingu, El Encuentrio kitesurfingu a Playa Caletón, jedna z nejkrásnějších široko daleko, vhodná pro i děti a ideální pro potápění v křišťálové vodě. Mělké moře obklopuje velmi pěknou pláž Playa Diamante, též vhodnou pro děti.
Hotelové pláže jsou pečlivě udržované a hlídané, vybavené lehátky a slunečníky zdarma. Nabízejí se na nich šlapadla, jízda na banánu, plavba na plachetnici, plážový volejbal nebo projížďky na koni a další atrakce. Veřejné pláže se s hotelovými nedají zejména co do čistoty srovnávat.
Koupání v moři je bezpečné a bez velkých vln díky pobřežním korálovým útesům, které jsou navíc svým druhovým bohatstvím ryb, hub a korálů vděčným cílem potápěčů. U pobřeží se nevyskytují žahavé medúzy ani žraloci, ale nepříjemné může být šlápnutí na drobného kraba nebo mořského ježka. Zejména za odlivu se doporučují boty do vody.
Teplota vody během roku kolísá od 26 – 27 °C v lednu až březnu, přes 28 °C v červenci, listopadu a prosinci, po 29 °C po zbývající měsíce roku.
 

Spropitné

Spropitné se očekává zejména ve službách: nosiči zavazadel obvykle 1 USD za zavazadlo, pokojská 1 USD za den (pokud jste spokojeni). Místní průvodce a řidiče odměňujte dle jejich snahy a vaší spokojenosti. Taxikářům se dává obvykle 5 – 10 % z ceny. Slušností je dát do kasičky několik drobných při odchodu z kostela.
Darhé restaurace zahrnují spropitné 10 % do celkového účtu; tuto částku však nedostává obsluhující personál. Pokud jste byli spokojeni, číšník nebo servírka spropitné ve výši 5 – 10 % určitě uvítají.
 

Víza, vstupní formality

Čeští občané nepotřebují ke vstupu na dobu nepřesahující 90 dnů víza. Pas musí být platný po dobu pobytu. Po příletu je na letišti nutné vyplnit vstupní turistickou kartu (Tarjeta de Turismo, povinný poplatek přibližně 10 USD). Jeden díl karty musíte předložit při odjezdu ze země, jinak si musíte koupit novou. Imigrační úředník se může zeptat na účel cesty a předpokládanou dobu trvání pobytu.