Kuba | dovolená

Detail státu

Kuba Kuba - transparent

Kuba dovolená 2018/2019, Kuba last minute

Kuba dovolená u moře. Kuba je často považována za perlu karibiku. Kuba nabízí vše pro kvalitní dovolenou. Nabízíme zájezdy na Kubu po celý rok.

Ideální je navštívit Kubu v období od prosince do března.

 

               KUBA  odlety z Prahy          

     KUBA odlety z Německa 

 

[Zobrazit mapu]

Destinace:

dovolená 2018/2019 - hledej
Select country and destination
Rozšířené hledání
Výsledky hledání

další nabídky >

Kuba - geografické údaje

Poloha: severozápadní Karibské moře                                                                 
Oficiální název: Kubánská republika
Hlavní město: Havana (La Habana)
Jazyk: španělština (úřední)
Náboženství: bez vyznání (56%), katolíci (38%), protestanti
Měna:1 kubánské peso (CUP) = 100 centavos

Kuba - klimatické podmínky
Podnebí na Kubě je subtropické až tropické, s průměrnou roční teplotou 25,5 °C a dvěma odlišnými ročními obdobími: období sucha trvá od prosince do dubna, období deštů od května do října. Východ Kuby je teplejší než západ. Díky Golfskému proudu a pasátům („alizé“), vanoucím v létě od severovýchodu a v zimě od jihovýchodu, je kubánské podnebí ze všech karibských ostrovů nejméně horké, přičemž východní část ostrova je teplejší než západní. Nejchladnějším měsícem na Kubě je únor (v průměru 22 °C), nejteplejšími měsíci červenec a srpen (v průměru 27,5 °C). Období od listopadu do dubna se označuje jako doba sucha, následující květen až říjen jako doba dešťů. Nejedná se o dlouhotrvající deště, ale o krátké vydatné bouřky, kterých je nejvíce v září a říjnu. Případný hurikán hrozí na Kubě v období od června do listopadu. Sluníčko na Kubě je prakticky celoroční. Vlhkost vzduchu při pobřeží Atlantiku dosahuje 80 %, teplota mořské vody u pobřeží neklesá pod 24 °C.
 
 
Kuba - časový posun
Kuba používá čas GMT - 5 a zavádí letní čas, avšak ne k témuž datu, jako ČR. Na Kubě je proto vůči ČR o 6 hodin méně, přičemž v období přechodu mezi standardním a letním časem může dojít k posunu o hodinu.
 

Kuba - jazyky, dohovoření

Úředním jazykem je španělština
 

Kuba - spropitné

Spropitné je neodmyslitelnou součástí příjmu řadových Kubánců a dává se prakticky za každou sebemenší službu. Obvyklé spropitné za osobu a celodenní výlet je pro místního průvodce přibližně 2 USD, pro řidiče autokaru 0,50 až 1 USD. Pokojská očekává při vašem odjezdu z hotelu asi 10 USD za pokoj. Zavedenou praxí je „nevracení zálohy“, zejména pokud se jedná o symbolickou částku, např. při půjčování ručníku na pláži apod. Ochota nabídnout spropitné (nebo malou pozornost jako tužku, propisovačku, zapalovač, přívěsek ke klíčům ap.) se odráží v kvalitě obdržených služeb. Spropitné očekávají též číšníci v restauracích (alespoň 1 USD na osobu nebo 10 % z útraty) a taxikáři. Pouličním hudebníkům se dává dolar. Vždy se hodí mít po kapsách drobné centy pro případ, kdy je dolar příliš. Za fotografování místních obyvatel, po jejich svolení, se rovněž platí (nebo nabídněte malý dárek). Vítané je např. mýdlo, zubní pasta, rtěnka a všechny volně prodejné léky.
 

Víza, vstupní formality Kuba

Občané ČR potřebují pro vstup na Kubu vízum. Pokud se jedná o turistický pobyt, uděluje vízum kubánský konzulát v Praze ve formě turistické karty (tarjeta de turista), platné 30 dnů.
Cestovní kancelář její vydání zprostředkuje - pooplatek cca 750 - 950,- Kč, při individuální cestě musíte na kubánské velvyslanectví. Pokud byste dobu pobytu překročili, ve vašem hotelu vám za poplatek přibližně 35 USD vydají novou kartu. Samozřejmostí je cestovní pas (pasaporte), jehož platnost by měla přesahovat o 6 měsíců datum příletu. Vlastní pas musí mít i děti.
Po příletu na Kubu se vyplňuje imigrační formulář; pečlivě ho uschovejte, protože ho budete potřebovat znovu při opuštění země. Jeho případná ztráta zkomplikuje odjezd či odlet, neboť musíte získat nový, což je spojeno s ověřováním totožnosti turisty v centrální evidenci. Odletová taxa činí 25 USD za osobu, ponechte si odpovídající finanční rezervu.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Kubě, rozhodně nebudete litovat!