cestujeme s jazyky

Cestujte s jazyky

Slovník nechte doma - cestujte se znalostí jazyka

 

Naše cestovní kancelář zajišťuje po dobu pobytu jazykovou podporu prostřednictvím delegátů a průvodců a nemusíte se proto bát, že byste se dostali do úzkých. Přesto není od věci, když si před dovolenou oprášíte své jazykové dovednosti. Angličtina je univerzální základ, ale v některých zemích vám lepší službu udělá němčina, francouzština, španělština či italština. Pouštět se do exotických jazyků nemá před dovolenou moc smysl a slovanské jazyky nejsou až tak velkou bariérou.

Před dovolenou tedy doporučujeme nainstalovat do mobilu tréninkové jazykové aplikace a zajít si na konverzační jazykový kurz. Na lekce do jazykové školy se můžete zapsat i v letních měsících - většina jazykovek přes léto funguje v normálním režimu a navíc často nabízí intenzivní kurzy. Vybrat si z nabídky letních kurzů můžete na webu Jazykovky.cz, kde svou nabídku zveřejňuje mnoho škol. Můžete tak rychle projít nabídku kurzů různých jazykovek ve městě, aniž byste procházeli jeden web za druhým. Navíc jsou zde recenze jazykových škol od bývalých studentů, ze kterých se dozvíte, jak škola komunikuje se žáky a jaký je ten a ten lektor na hodině. Po zápisu do kurzu už zbývá jen trénovat a den ode dne se více těšit na blížící se termín odjezdu.

Pokud budete mít štěstí a narazíte na akční slevy posledních míst v kurzech, můžete například na Slevykurzů.cz najít kurz, kde školy prodávají poslední volná místa se slevou. Vůbec nevadí, pokud kurz již začal; můžete do něj přistoupit. Stejně potřebujete zahájit výuku co nejdříve.

Jestli Vám časy skupinových kurzů nevyhovují nebo máte zvláštní požadavky, můžete studovat individuálně. Takové lekce jsou sice dražší, ale o to intenzivnější. Při výuce jeden na jednoho musíte více mluvit a připravíte se tak na různá konverzační témata, která Vás na dovolené mohou potkat. Pokud se Vám podaří na individuální kurz ulovit rodilého mluvčího z oblasti, do které se chystáte na dovolenou, může Vám i doporučit zajímavá místa, která nejsou turisticky tolik vytížená.

Na intenzivních kurzech si zopakujete základy jazyka a procvičíte se v konverzaci. Pokud se ale chystáte učit nový jazyk úplně od začátku, zázraky nečekejte. Na zvládnutí úplných základů potřebujete alespoň půl roku intenzivního kurzu nebo rok standardního kurzu. Do takových kurzů je lepší se zapsat přes školní rok, protože se Vám základní gramatika a slovní zásoba vryje hlouběji do paměti. S pevnými základy se můžete následující léto připravit na mezinárodní jazykové zkoušky - i na ně pořádají školy intenzivní letní kurzy.

Často ale stačí k úspěchu jen velmi málo - zopakovat základy, promrskat slovíčka a trochu pokonverzovat s lektorem. To už je solidní základ pro nové zážitky i navazování přátelství s místními sousedy. Zopakujte si jazyk, dejte se do řeči a budete odjíždět o poznání bohatší, než z obyčejné dovolené.

cestujeme s jazyky